Která z nás jednou vyzkoušela tužku, která se nemusí ořezávat, zcela jistě už jinou nekoupí. Největší zádrhel je ale ve značkách a s tím související kvalitě. Praktické samoořezávání totiž zdaleka není tím jediným parametrem, na který bychom se měli zaměřit. Velmi důležitá je také škála barev. Barva by měla být bohatá na pigmenty a mít dlouhou trvanlivost. To znamená, že nám na oku vydrží pokud možno celý den, nebude se rozpouštět a rozmazávat. Kvalitní tužky na oči vydrží až 16 hodin.

Nanášení

tuzka na ociPraktické nanášení je základem stejně jako jemná roztíratelná formule, která respektuje citlivé oční okolí. Nemusíte tedy tlačit a dřít oko. Takováto jemná složení jsou ideální pro aplikaci na vnitřní i vnější konturu očního víčka.

Precizního a intenzivního výsledku byste také měli docílit již po prvním tahu. Jen u levných tužek na oči musíte nanášení opakovat, což může zapříčinit podráždění citlivého očního okolí. Nebojte se za tužku dát klidně i 200 Kč. Je jasné, že vám vydrží měsíce. Nejde tedy o investici, kterou byste podstupovali dnes a denně a nevyplatí se tedy šetřit. Nejsme tak bohatí, abychom mohli kupovat levné věci a o kosmetice to platí dvojnásob.

Pokud máte opravdu citlivé oči nebo nosíte kontaktní čočky, zaměřte se na tužky, které obsahují přírodní vosky a vitamín E. Příkladem může být tužka Konturovací tužka Bourjois Khol (na obrázku), kterou seženete již od 79 Kč.

Zanechte komentář