Ani majitelky kontaktních čoček nebo citlivého okolí očí nemusí zoufat. Na trhu se vyskytuje mnoho typů řasenek určených speciálně pro ně. Například značka LA ROCHE, která je k dostání v lékárnách, se specializuje na hypoalergenní kosmetiku a řasenky právě pro citlivé oči.

Pečujeme o řasy

rasenkyPokud řasám chybí pevnost, pomalu rostou a snadno se lámou je vhodné používat některý z pečujících přípravků na řasy. Tyto přípravky obsahují různé aktivní látky napomáhající růstu a zdraví vašich řas. Například pečující sérum Christian Dior Diorshow Maximizer Lash Serum natočí a prodlouží řasy ještě před nanesením řasenky a zaručí tak dokonalý a svůdný pohled.

Voděodolnou nebo normální?

Na pultech drogérií je k dostání také druh voděodolných řasenek s označením waterproof. Hodit se vám bude v parném létě, kdy by se řasenka mohla rozmazat, anebo k vodě. Rozhodně není na škodu jednu řasenku tohoto typu mít doma.

Řasenku bychom měli vybranou, ale na co nesmíme zapomínat je si ji každý večer poctivě odlíčit. Zaručíme tak, že se naše řasy přes noc nepolámou. Dermatologové a oční lékaři také doporučují si řasenku měnit každé 3 měsíce. Není to jen požadavek zdravotní, ale také životnost řasenky je omezená. Nedá se bohužel říct, která z řasenek je na trhu nejkvalitnější, proto nezbývá než zkoušet a hledat tu pravou.

Více o řasenkách se dozvíte v článku Vybíráme řasenku.

Zanechte komentář