Výhody samoopalovacích krémů jsou na první pohled zřejmé. Už ne jednou se mi stalo, že jsem byla narychlo pozvaná na párty, kde není na škodu vypadat dobře. Ale mé rezavé vlasy jasně značí, že ze mě snědá kráska nikdy nebude. Tak co teď s tím?

Hlavní výhodou je v první řadě rychlost – nemusíte ležet hodiny na slunci nebo platit drahé minuty v soláriu. Autobronzery, jak se samoopalovací kosmetice také říká, jsou pro mnoho z nás prostředek poslední záchrany, když potřebujete vypadat krásně a na nic jiného už nezbývá čas. Opálený vzhled dodají okamžitě a co je hlavní – bez rizika. Pokud tedy chcete být opálená zdravě, lepší způsob nenajdete. Nemusíme zde opakovat, že záření – ať už sluneční nebo soláriové – obsahuje UVA a UVB paprsky, které jednak poškozují pokožku, jednak mohou vést k rakovině kůže.

Jak dlouho budu „opálená“?

samoopalovaci kosmetikaZávisí na kvalitě. U kvalitní kosmetiky se budete z krásné barvičky radovat po jedné aplikaci několik dnů, případně dokud se nerozhodnete bronzu zbavit peelingem. Chcete-li dosáhnout tmavšího odstínu, aplikujte autobronzer několik dnů za sebou a poté si opálení udržujte třeba dvakrát týdně.

Může samoopalovací kosmetika vonět?

Některé samoopalovací přípravky mají poněkud nepříjemnou vůni a vy pak máte celý den pocit, že okolí musí zaručeně cítit, čím jste se natřela. Jak se tomu vyhnout? Jednoduše vsaďte na kvalitní kosmetiku, která dodá pokožce příjemnou vůni a navíc ji celý den hydratuje. Nejlépe se ve vlastnostech samoopalovadel zorientujete na internetu – čtěte recenze ostatní uživatelek, hledejte názory, v nejlepším případně nejprve vyzkoušejte vzorek daného přípravku.

Nechci být samý flek! Je to možné?

Ano, platí zde to samé jako v předchozím bodu. Pokud si pořídíte kosmetiku od kvalitního výrobce a budete se řídit návodem na použití, máte vyhráno.

Druhou možností je vsadit na zkušenosti ostatních, na internetu najdete spoustu diskuzí s radami a názory uživatelek na daný produkt, případně můžete v debatě sama položit dotaz ohledně aplikace a počkat si na odpověď zkušenějších. A věřte, že věnovat trochu času hledání informací je mnohem užitečnější, než po nepovedené aplikaci lufou drhnout opálení.

Základem je čisté tělo

Peeling, to je to zaklínadlo, které vám zajistí perfektní a souměrný tón celého těla. Použijte ho před nanesením samoopalovacího přípravu a dejte si záležet, abyste žádné místo nevynechali. Zvláštní pozornost věnujte oblastem, kde je pokožka obecně sušší, jako jsou lokty, kolena, kotníky a hřbety rukou. Pokud máte velmi suchou pokožku rukou nebo lokty, vyplatí se před aplikací autobronzeru tato místa mírně hydratovat nemastným krémem, aby nezachytily přílišné množství samoopalovadla. Abyste si místo opálení nepřivodily nepříjemné skvrny, je velmi dobré používat zabarvené autobronzery, u kterých okamžitě vidíte, která místa jsou již opálená.

zdroj: Xparfemy.cz

Zanechte komentář