Bez příjemné matrace není pohodlné spaní. Naopak si můžete přivodit bolavá záda a nepříjemnou bolest za krkem. Každému člověku vyhovuje něco jiného, a tak může být vybírání matrace celkem složitou záležitostí. Čtěte dál a dozvíte se alespoň pár informací o oblíbených matracích ze studené pěny.

spimeJedním z nejoblíbenějších druhů jsou matrace ze studené pěny. Můžete je také najít pod názvem matrace z HR pěny. Od klasické polyuretanové pěny se liší mnohem lepší tvarovou stálostí a pevností, daleko lepší vzdušností, která je zajištěna otevřenými póry. Studená pěna, která je pěněna pomocí vody za studena může mít různé tuhosti a hustoty, dá se také dokonale tvarovat, a tímto způsobem se právě dá vyhovět širokému záběru zákazníků.

Vyhovuje opravdu většině lidí, protože během spánku, kdy je zatížena teplem a zahřátá, pěna se uvolňuje a tím se přizpůsobí. Matrace se také vyrábí zónované. Což znamená, že na jedné matraci jsou různé zóny, které se přizpůsobí různým částem těla, které na ní zrovna leží. Tyto matrace jsou také nazývány matracemi ortopedickými. Právě díky různým tvrdostem.

Aby vlastnosti matrace správně fungovaly a vynikly, je nejlepší je umístit na lamelový rošt. Anatomické vlastnosti budou tak využity naplno. Pokud se jedná o matraci s vyšším jádrem, můžete ji uložit na rošt pevný a laťkový.

Pokud toužíte mít postel s matrací v absolutním souladu, můžete je pořídit ve stejném obchodě. Například firma Spíme, je rodinnou firmou, která nabízí převážně dřevěné postele, ale zároveň i matrace. Sehnat u nich však můžete nejen matrace ze studené pěny. Zakupte postele a matrace v Praze, v Brně, nebo v Táboře, kde má firma své kamenné prodejny. Na jejich nabídku se můžete podívat i na webových stránkách www.spime.cz.

Zanechte komentář