Patříte mezi ty, které pořád zkouší nové make-upy  a i přes to máte pocit, že vám žádný nesedí barevně anebo svou konzistencí?
Existuje několik základních kroků, které by vám mohly pomoci. Pojďme si teď nějaké představit.

make upPrvním a velmi důležitým krokem je zjistit jaký typ pleti vlastně máte. Stejně jako krémy, se i make-upy vyrábí v několika variantách. Hydratační, které jsou vhodné pro suchou pokožku, matující, které se hodí pro mastnou pleť. Důležité je také vědět, jestli je vaše pleť na nějaké složky alergická anebo jen velmi citlivá. V takovém případě bude lepší, pokud pro svůj make-up vyrazíte do lékárny.

Další krok už záleží na tom, co více preferujete

Make-upů se totiž vyrábí velké množství a vy si můžete vybrat mezi tekutými, sypkými anebo kompaktními. Tekutý make-up je asi nejznámější varianta. Pokud ale chcete vyzkoušet něco jiného například sypký make-up vám může nahradit i pudr, ale jeho krycí schopnost je menší než u make-upu kompaktního.

Vyberte správný odstín!

Nyní přichází na řadu asi ten nejobtížnější krok a to výběr správné barvy. Určitě nechcete, aby váš obličej byl moc bílý anebo naopak moc oranžový. Při výběru správného odstínu v drogeriích to bývá velmi složité. Nejlepší možností totiž bývá nezkoušet barvu na ruku ale přímo na obličej a krk. Při výběru mějte na paměti, že nezáleží jen na barvě tváře, ale také na barvě vašeho krku. Pokud jste si omylem odnesla z drogerie odstín, který vám nesedí, nebojte se ho smíchat s jiným make-upem, který už doma máte. Jestliže jste po delší době používání zjistila, že vás make-up příliš vysušuje, rozhodně ho nemusíte vyhazovat. Zkuste ho smíchat s denním krémem.

Jestli si nevíte rady, jak správně make-up nanášet, vždy ho roztírejte směrem od středu obličeje ven. Pokud nevíte, jestli použít štětec anebo jen prsty, záleží to jen na vás. Štětcem však make-up do pleti více zapracujete a pleť bude vypadat lépe. Pokud se vám ale lépe make-up nanáší prsty i tak dokážete dosáhnout skvělého výsledku. Ničeho se nebojte, vše je jen o cviku.

Zanechte komentář