Krasa.cz

Rubrika ‘Zdravotní kosmetika’

kosmetika mrtveho moreVždy jste toužili po regenerační dovolené u Mrtvého moře? Právě teď se váš sen může stát skutečností. Mrtvé moře můžete mít i u sebe doma. Tedy, ne doslova, samozřejmě.

Voda v Mrtvém moři je bohatá na různé minerální látky, které blahodárně působí na lidské tělo. Jedná se například o látky, jako je hořčík, draslík, vápník, nebo brom. Salinita vody v Mrtvém moři dosahuje až 35 %.

Právě díky tomuto složení je voda tak jedinečná. Není se tedy čemu divit, že je schopna vyléčit spoustu nepříjemných nemocí. Voda z Mrtvého moře vám pomůže zmírnit projevy revmatismu a svalových obtíží. Dokáže také výrazně napomoct při léčbě kožních onemocnění nebo třeba při léčbě celulitidy. Taktéž, jestli máte problémy s krevním oběhem, na vodu se můžete spolehnout.

kosmetika z mrtveho moreJen málo z nás ale má čas a finance na to, aby se mohl každý půl rok vypravit na ozdravný pobyt k Mrtvému moři. Proto je tu kosmetika mrtvého moře, ve které jsou obsaženy právě ty léčivé látky, které najdeme ve vodě samotné. Mimo těchto minerálních látek je v kosmetice obsaženo léčivé bahno – taktéž produkt z mrtvého moře. Kosmetické produkty jsou doplněny jinými přírodními složkami, jako jsou oleje, výtažky či vitamíny.

Hledáte-li produkty tohoto typu, zaměřte se na sortiment kosmetiky Sea of Spa. Jedná se o přírodní nebo bio kosmetiku, která se řadí mezi špičku v této oblasti.

Co se týče produktů pečujících o vaši pokožku, pleť, vlasy či nehty, najdete zde snad vše, co můžete potřebovat. Na pleť můžete použít čistící gely, peelingy, denní i noční krémy, produkty proti akné. Na tělo se vám budou hodit tělová mléka, mýdla, masážní oleje, krémy proti celulitidě, deodoranty, krémy a tak podobně. O vlasy budou pečovat kvalitní šampony, kůry, séra nebo kondicionéry. Vaše nehty budou krásné po posilovačích nehtů.

Mimo tyto produkty najdete v sortimentu i nabídku přímo minerálního bahna či soli z Mrtvého moře do koupele. Vaše tělo bude dokonale zregenerované a to přímo v pohodlí vaší vlastní koupelny. Nevěříte? Vyzkoušejte!

aloe veraKaždému z nás určitě záleží na zdraví a jistě se snaží pro své tělo udělat to nejlepší. Vše nemusí být jen o velmi drahých krémech a různých lécích. Příroda nám dává velké možnosti. Proto není důvod proč nevyzkoušet zázrak jménem aloe vera. Je po právu nazýván, jako lék první pomoci.

Už naši předci znali blahodárné účinky na náš organismus. Aloe vera má také rozhodně nepopiratelné účinky na naši pleť. Na stránkách zdravinadzlato.cz naleznete opravdu velké množství krému s vysokým obsahem ACTIV aloe. Tyto krémy poté budou na naši pokožku působit opravdu velice blahodárně. Posilují nám obranyschopnost pokožky, dokáží zvýšit vlhkost pokožky a také nám budou pomáhat regenerovat naší pokožku.

aloe gelTyto produkty jsou vhodné i pro citlivou pokožku, pro děti i pro dospělé.

Produkty AVIVIR aloe vera gel byl dokonce v roce 2010 oceněn jako péče o pleť

Nemusíte ovšem používat jen aloe vera krémy. Máte možnost vyzkoušet i aloe vera gel a také aloe vera ve spreji. Oba tyto výrobky také obsahují velmi vysoký obsah ACTIV aloe. Tento sprej vám poskytne úžasný chladivý pocit například po dlouhém opalování. Pomůžou vám při spálení pokožky, bodnutím hmyzem, drobných poraněních, odřeninách. Úleva od nepříjemného pocitu přijde opravdu velice rychle a vy hned pocítíte úlevu, od nepříjemných štípanců nebo spálenin od sluníčka.

Na již výše zmíněných stránkách naleznete opravdu velice široký výběr produktů z aloe vera. Věřte tomu, že pokud jednou aloe vera vyzkoušíte a poznáte jeho výjimečné účinky, zcela tomuto produktu podlehnete a naprosto si ho zamilujete a rychle se stane součástí vaší lékárničky pro rychlou pomoc.

ixodermNeexistuje snad nikdo, kdo by měl rád složité odstraňování klíštěte. Obzvlášť pokud máte doma malé děti. Každý z nás jistě ví, že bezpečně odstranit klíště malému dítěti je někdy velmi těžký úkol.

Klíště je opravdu nežádaným společníkem na naší kůži. Naštěstí se objevil nový výrobek pod názvem Ixoderm. Tento přípravek je vhodný k rychlé paralyzaci, znehybnění, dezinfekci, usmrcení a následně k rychlému bezpečnému odstranění klíštěte. Zní to skvěle, že? Tento přípravek je opravdu vhodný i pro malé děti nebo i pro malá miminka. Kdo jste rodiči, jistě víte, že přimět vaše dítě k tomu, aby chvilku dělalo to, co chcete je opravdu nadlidský úkol.

Jak ixoderm působí?

ixoderm kremPrvním a zároveň tím nejdůležitějším účinkem Ixodermu je to, že klíště ihned znehybní, bez toho, aby klíště stihlo ránu nějak znečistit. Ixoderm ránu zároveň i desinfikuje. Díky tomuto přípravku klíště odstraníte velice šetrně a zároveň jednoduše.

Pokud jste vlastníky pejska, je v prodeji přípravek Ixoderm Vetri, který je pro pejsky přímo určený. S domácími zvířaty je to asi velice podobné jako s malými dětmi. Když si postaví hlavu, nikdo je nedonutí, aby chvilku postáli a nechali si klíště odstranit. Ixoderm vetri  stačí na klíště aplikovat a po té, co přípravek uschne, se společně s klíštětem z pejskovi kůže oddrolí a to během jeho volného pohybu.

Každý, kdo má zkušenosti s někdy velice složitou procedurou odstraňování klíšťat ať už malým dětem, nebo domáčím mazlíčkům jistě ocení tento přípravek. Jeho kvality jsou opravdu zjevné a spočívají hlavně v rychlosti a bezpečnosti odstranění klíštěte. Navíc Ixoderm i Ixoderm Vetri pro psy a jiná zvířata jsou k dostání je v lékárnách v ČR i na Slovensku nebo si je můžete objednat i online na www.evitality.cz.

Každý z nás jistě ví, že před slunečními paprsky je třeba se chránit. A to hlavně z toho důvodu abychom zabránili spálení kůže, rychlejšímu stárnutí pleti a nejhorší hrozbě, kterou je rakovina kůže. Málokdo se ale opravdu dokáže bez problémů vyznat v tolika nabízených přípravcích, z nichž má každý jiný ochranný faktor.

Co je to vlastně SPF?

bezpecne opalovaniZkratka SPF je anglického původu a znamená sun protection factor. V překladu to tedy znamená něco jako faktor ochrany před sluncem. Číslo ochranného faktoru označuje, kolik UVB paprsků opalovací krém propustí na vaši pokožku. Jako příklad můžeme například uvést krém s faktorem SPF 20. Tento krém propustí k vaší pokožce jednu dvacetinu paprsků. Díky tomu se doba bezpečného pobytu na Slunci může prodloužit až dvacetkrát.

Abyste mohli zvolit vhodnou výši ochranného faktoru, je dobré zjistit, jaký jste fototyp. Fototyp vlastně znamená to, jak bude vaše pokožka reagovat na sluneční paprsky.  Ve světové populaci najdete 6 fototypů. V naší oblasti patří většina lidí mezi 4 nejsvětlejší fototypy.

Většina kosmetických firem se zaměřují hlavně na UVB paprsky ačkoli paprsky UVA jsou mnohem škodlivější. UVA záření proniká hluboko do vaší pleti a tím urychluje vznik vrásek a bylo také prokázáno, že významně přispívá ke vzniku rakoviny kůže. Dnes už však naštěstí nebývá problém najít přípravky, které vás ochrání před oběma druhy záření.

Přípravků, které můžete použít je opravdu velká spousta

Zajímavou značkou, která se zabývá opalovacími mléky je například Sunbrella. Můžete zde koupit například ochranou emulzi na opalování pro děti. Tato emulze chrání dětskou pokožku před UVA i UVB zářením. K dětské pokožce jsou velice citlivé a nezpůsobují žádné alergické reakce. Dalším velmi zajímavým výrobkem této značky je pomáda na rty, která pokožku vašich rtů chrání před UVA a UVB zářením. Pomáda neobsahuje parabeny ani barviva.

Na dnešním trhu je nabízena velká spousta kosmetických přípravků a je pouze na nás jaké si vybereme. Kosmetiku všeho druhu používáme každý den a už se tak trochu stala nezbytnou součástí našeho života. A protože tělo máme jenom jedno, měli bychom vybírat s rozmyslem hlavně kvalitní kosmetiku, která je opravdu prospěšná.

vichyKosmetika značky Vichy je účinná a klinicky testovaná, díky stálým výzkumům se kvalita drží stále na špičce. Tato kosmetika je celosvětově známá, světlo světa spatřila jit roku 1931 a postupem času se rozšířila po celém světě. Proč jsou výrobky od Vichy tak účinné? Je to díky hlavní složce, kterou je termální voda z pramene Lucas. Je výjimečná tím, že obsahuje mnoho minerálních a stopových prvků.

Dnes se zaměříme na kosmetiku, která zajišťuje tu nejlepší péči o pleť. V sortimentu kosmetiky Vichy si můžete vybrat hned z několika druhů kosmetiky podle typu pleti. Například pro pleť mastnou byla vytvořena řada Normaderm, která pomáhá pleti se sklony k nedokonalostem. Naopak pokud máte příliš suchou pleť, budou pro vás vhodné výrobky NUTRIextra, které mají velkou hydratační schopnost.

Dále Vichy nabízí denní i noční pleťové krémy, speciální noční séra a přípravky, které budou vaší pleti pomáhat lokálně.  Samozřejmostí v sortimentu jsou krémy na vrásky pro různé věkové skupiny a také hydratační krémy nebo kosmetika určena problematické pleti.

Mezi výrobky Vichy si jistě najde každý to své, je přece důležité se o sebe starat a ženy to dělají častou s velkou oblibou. Nemusíte už chodit po obchodech, stačí navštívit internetovou lékárnu a zboží, které si objednáte, vám bude následně doručeno až domů.

V dnešním článku se zaměříme na přípravky, které pomohou zmírnit atopický ekzém. Asi se budete divit, ale tento problém sužuje velké procento jak dospělé, tak i dětské populace. Ekzém je jednou z mnoha dermatitid, které jsou lidově nazývány „svědivkami“. To samozřejmě tušíte správně, že jde o nepříjemnou vyrážku, která svědí. Po podrbání se navíc mohou objevit puchýřky s tekutinou a dost ošklivé boláky. Přesně to je důvod, proč je lepší problém řešit buď z medicínského hlediska, nebo pomocí různým doplňkům stravy.

ekzemAsi mi dáte za pravdu, že lepší než řešit následný problém, je bezesporu prevence. Problémy s pokožkou totiž zdaleka nejsou dány jen dědičně, ale mohou se objevit kdykoliv během našeho života. Nebudeme vás obtěžovat informacemi, které dnes a denně slyšíte ze všech stran. Měli bychom si dávat na stravu i tekutiny, ale nevhodné je také kouření a pobývání v nezdravém prostředí. Už naše ovzduší, před kterým neutečeme je samo o sobě docela problémem. A také jeden z důvodů, proč je hodně z nás alergických, se svědivkami a podobně.

V dnešním článku jsme vám slíbili řešení. Můžete ho najít v řadě Protopan®, která dokáže o dermatitidou zasaženou pokožku komplexně pečovat. Není potřeba ihned sáhnout po agresivních mastičkách s kortikoidy. Ostatně ty vám i kožní lékař napíše až jako poslední šanci. Nic silnějšího, co by vám pomohlo, totiž nenajdete. I to je jeden z důvodů, proč jsou doplňky stravy z řady Proptan tolik vyhledávané. Tyto doplňky stravy jsou notifikovány u MZČR (Ministerstvo zdravotnictví České republiky) a promašťovací krémy certifikovány jako bezpečná kosmetika u SZÚ (Státní zdravotní ústav).