Krasa.cz

Rubrika ‘Wellness’

lymfatická drenážKoho by alespoň občas netrápily bolesti zad či bolesti hlavy. I bolesti hlavy mohou být způsobeny krční páteří. Lidé dnes trpí sedavým způsobem života a ulevit jim může pravidelný pohyb či masáže. Masáž však působí nejenom na ztuhlé svaly a bolavé klouby, ale i na psychiku. Příjemná masáž zad, ale třeba také masáž obličeje, přidá pohodu a ovlivní více než jen jeden den.
V masážním studiu Bess v Českých Budějovicích si můžete kromě zdravotní masáže zvolit i indickou antistresovou masáž hlavy a šíje, reflexní masáž plosek nohou, havajskou masáž Lomi lomi atd. Masáže České Budějovice zahrnují i stále oblíbenější masáž lávovými kameny nebo manuální lymfodrenáž a další masážní techniky.

Lymfatická drenáž

Nejedná se o klasickou masáž, i když její účinky jsou zdravotní i kosmetické. Lymfatická drenáž podporuje funkci povrchového mízního systému, tedy zlepšuje cirkulaci a vstřebávací a transportní funkci lymfy. Během lymfatické drenáže se pracuje pouze s tlakem na kůži a podkoží, masérské tahy rukou jsou pomalé a jemné. Při správném fungování lymfatického systému dochází k odvádění přebytečné vody a škodlivých látek z tkání. Lymfatická drenáž ulevuje od žilních a lymfatických otoků končetin, může pomoci i proti migrenotickým stavům a bolestem hlavy či proti celulitidě a lipedému. Lymfatická drenáž se doporučuje jako nezbytná součást detoxikace organismu zejména v jarním a podzimním období a to opakovaně, nejlépe v 6-10 provedeních. Celková lymfatická drenáž trvá většinou 120 min. Pokud je to příliš zatěžující, dá se zvolit i drenáž částečná a to v různých kombinacích. Např. záda + ruce nebo pouze nohy zpředu a zezadu. Na úvodu každé lymfatické drenáže se provádí nezbytně důležité tzv. bazální ošetření nadklíčku a krčních uzlin. Lymfatická drenáž nesmí bolet.

Kosmetika

V masážním studiu Bess používají vysoce účinnou profesionální kosmetiku INTEGRA. Kosmetické přípravky různých řad odpovídají jednotlivým typům pleti, včetně pleti citlivé. Tato kosmetika obsahuje léčivé bylinné extrakty bez alergenních složek. Všechny krémy jsou příjemné a dobře se vstřebávají, krémy určené pro zralou pleť vynikají vysokým obsahem kolagenu a elastinu.
Kosmetička tohoto studia se dlouhodobě věnuje zejména masážím obličeje, které jsou na celém ošetření nejpříjemnější záležitostí. Můžete si zde kromě kosmetické masáže obličeje dopřát zdravotní masáž obličeje, liftingovou masáž, mikromasáž očního okolí, masáž obličeje lávovými kameny i lymfatickou drenáž obličeje.

kosmetika mrtveho moreVždy jste toužili po regenerační dovolené u Mrtvého moře? Právě teď se váš sen může stát skutečností. Mrtvé moře můžete mít i u sebe doma. Tedy, ne doslova, samozřejmě.

Voda v Mrtvém moři je bohatá na různé minerální látky, které blahodárně působí na lidské tělo. Jedná se například o látky, jako je hořčík, draslík, vápník, nebo brom. Salinita vody v Mrtvém moři dosahuje až 35 %.

Právě díky tomuto složení je voda tak jedinečná. Není se tedy čemu divit, že je schopna vyléčit spoustu nepříjemných nemocí. Voda z Mrtvého moře vám pomůže zmírnit projevy revmatismu a svalových obtíží. Dokáže také výrazně napomoct při léčbě kožních onemocnění nebo třeba při léčbě celulitidy. Taktéž, jestli máte problémy s krevním oběhem, na vodu se můžete spolehnout.

kosmetika z mrtveho moreJen málo z nás ale má čas a finance na to, aby se mohl každý půl rok vypravit na ozdravný pobyt k Mrtvému moři. Proto je tu kosmetika mrtvého moře, ve které jsou obsaženy právě ty léčivé látky, které najdeme ve vodě samotné. Mimo těchto minerálních látek je v kosmetice obsaženo léčivé bahno – taktéž produkt z mrtvého moře. Kosmetické produkty jsou doplněny jinými přírodními složkami, jako jsou oleje, výtažky či vitamíny.

Hledáte-li produkty tohoto typu, zaměřte se na sortiment kosmetiky Sea of Spa. Jedná se o přírodní nebo bio kosmetiku, která se řadí mezi špičku v této oblasti.

Co se týče produktů pečujících o vaši pokožku, pleť, vlasy či nehty, najdete zde snad vše, co můžete potřebovat. Na pleť můžete použít čistící gely, peelingy, denní i noční krémy, produkty proti akné. Na tělo se vám budou hodit tělová mléka, mýdla, masážní oleje, krémy proti celulitidě, deodoranty, krémy a tak podobně. O vlasy budou pečovat kvalitní šampony, kůry, séra nebo kondicionéry. Vaše nehty budou krásné po posilovačích nehtů.

Mimo tyto produkty najdete v sortimentu i nabídku přímo minerálního bahna či soli z Mrtvého moře do koupele. Vaše tělo bude dokonale zregenerované a to přímo v pohodlí vaší vlastní koupelny. Nevěříte? Vyzkoušejte!

S krásou samozřejmě souvisí také dokonalá postava. Právě proto se v dnešním článku zaměříme na pohyb a sport. Pohybu, ve shonu pracovního týdne, často mnoho žen nemá, potom obstarat domácnost, a pokud zbývá čas, není už energie. Jestliže se v tom přesně vidíte, měly byste se zamyslet, protože existuje něco, co vám může díky pohybu vlít novou energii do vašich žil.

apartmany v chorvatskuCestovní kancelář S úsměvem se přímo zaměřuje na pořádání aktivní dovolené. Co přesně pod tím můžeme najít? Tato kancelář pořádá různě dlouhé pobyty v Čechách i zahraničí a náplň většiny dne tvoří aktivní, nebo relaxační sportování, které je vhodné pro ženy.

Nadchněte kamarádku, maminku nebo sestru a vyrazte na několikadenní pobyt do Jeseníků, Špindlerova mlýna, Lázní Poděbrady, nebo třeba Luhačovic. Zde budete aktivity podle sebe střídat, můžete poznávat okolí a přírodu jízdou na kole a potom si projít různými procedurami v lázních, nebo se jít protáhnout na aquagymnastiku. Výběr aktivit záleží na konkrétním pobytu, ale hlavně na vás.

Kromě pobytů v Čechách jsou v nabídce také zájezdy do zahraničí. Sportovní dovolená u moře? Proč ne? Itálie, Chorvatsko, Řecko, nebo třeba i Kanárské ostrovy vám nabídnou spojení exotické dovolené s příjemným sportováním. Právě třeba aquagymnastika je při velkých horcích velmi příjemná a navíc děláte něco pro své zdraví a tělo.

Jestliže by se vám tohle všechno líbilo, ale napadá vás, že vlastně nikam odjet nemůžete, protože máte doma děti, příjemně vás potěší fakt, že CK S úsměvem pořádá i zájezdy s hlídáním dětí. Díky paní učitelce ze školy, která vašim dětem připraví smysluplný program, bude o vaše děti postaráno během vašeho cvičení a vy tak můžete prožívat aktivní dovolenou s dětmi. I zájezdy, které jsou s hlídáním, se pořádají k moři, nejčastěji do Chorvatska.

Veškeré pobyty jsou vhodné pro ženy jakéhokoliv věku, kondice, ale i zdravotního stavu. Možností, jak sportovní dovolenou strávit, budete mít opravdu mnoho.

Paměť je jedna z nejdůležitějších schopností a vlastností. Bez ní bychom byli jako ztracení a v podstatě nepoužitelní. Paměť dělíme na krátkodobou, dlouhodobou a senzorickou. To podle toho, jak dlouho v ní dané informace udržíme a uchováme.

pametV sortimentu lékáren najdete mnoho pomocných přípravků, které vám pomohou zdokonalit váš způsob života. Dodají vám potřebné vitamíny, nebo pomohou i s některými problémy, které vás každodenně trápí. Například problémy s pamětí. Nejčastěji se prodávají ve formě tablet, které se podávají jako doplňky stravy. Mezi tyto doplňky stravy na podporu paměti patří třeba BrainActive.

Tento doplněk stravy však nemusíte brát jen při problémech s pamětí. Je vhodný také pokud chcete činnost mozku a paměť podpořit. Tedy při učení se na zkoušku, nebo test. Tento přípravek rozhodně ocení studenti, kteří si jistě často lámou hlavu s tím, jak přijít na způsob, jak do hlavy dostat co nejvíce informací a jak je tam efektivně udržet.

BrainActive je stimulant, obsahuje přírodní látky, které mají za úkol zlepšit a podpořit mozkovou činnost. Přípravek obsahuje 13 látek, které činnost mozku podporují, například to jsou ginko biloba, ženšen, DMAE, taurin, guarana a další. Mimo podpory mozkové činnosti také jedincům pomáhá vyrovnat se se stresem, který ke zkouškám většinou patří. Zvýší vaši koncentraci a dodá vám také energii potřebnou pro soustředění.

Kromě toho, že BrainActiv je velice přínosným pomocníkem v řadách studentstva, může svými přínosnými vlastnostmi pomoct i starším lidem. Starším lidem se totiž s přibývajícím věkem paměť znatelně zhoršuje, nebo úplně ztrácí.

Samozřejmě také nic nezkazíte tím, když budete paměť stále cvičit přirozeně a to tak, že ji budete zaměstnávat různými hádankami a logickými cvičeními.

V dnešním článku se opět zaměříme na možnosti domácí relaxace. Nutnost relaxu řešíme na našem webu poměrně často, jak už si jistě všimli i naši pravidelní čtenáři. Ani dnešní článek nebu výjimkou, protože se zaměříme na vířivky a vířivé vany. Vířivky běžně najdete ve spa, relax a wellness centrech. Ovšem díky jejich dostupnosti se může jednat i o domácí masážní vířivky, které vám pomohou uvolnit ztuhlé klouby a svaly. I v domácím prostředí se tedy můžete bez problémů uvolnit. Nyní jistě kroutíte hlavou, že vířivku či masážní vanu si může dovolit jen málokdo.
virivky
Opak je ale pravdou zejména, pokud v rámci investice vezmete v úvahu rovněž i platby za vstupy do bazénů, kde si můžete dopřát vířivku nebo dokonce pobyty v lázních.
Mnoho lidí také nemá čas pravidelně docházet do veřejné vířivky, sauny a podobně. Na druhou stranu ale relaxaci potřebuje každý. V úvahu musíme brát i hygienické hledisko. V teplé vodě, která se do vířivek napouští se mohou množit nebezpečné bakterie, odlupuje se stará kůže a to mnoho lidí odradí.

V dnešním článku se zaměříme na kosmetické téma a téma krásy tak trochu z jiného pohledu. Na mušku si totiž vezmeme wellness pobyty.

Jistě mi dáte za pravdu, že některý den si připadáte krásná a třebaže jste druhý den stejně oblečená i namalovaná, není to ono? wellness pobytyKrom momentálního rozpoložení souvisí naše krása samozřejmě také s mírou odpočinku. To znamená, že pokud se dobře nevyspíme, v práci i doma jsme vystavováni každý den stresu a nestíháme, tak se to na nás podepíše. Pokud už toho máte dost, přečtěte si dnešní článek a vyrazte na některý wellness víkend pro dva. Vzít můžete samozřejmě partnera, který jistě ocení několik dní strávených jen ve dvou, nebo třeba kamarádku, se kterou si wellness procedury, masáže a kosmetické zábaly, užijete ještě více.

V dnešní době se navíc nejedná o nijak drahou záležitost. Pokud navíc běžně nakupujete na slevových portálech, není důvod si takto obstarat také dovolenou. Nás zaujala nabídka velmi přehledného slevového portálu slevoteka.cz, kde najdete dovolenou opravdu všeho druhu, samozřejmě včetně víkendových pobytových zájezdů. A podle čeho vybírat?

Vždy si dobře přečtěte, co všechno je součástí ceny. Vždy požadujte pobyt alespoň se snídaní, abyste ráno nemuseli obíhat místní obchůdky s potravinami. Polopenze už je jen třešničkou na dortu. Dále by v ceně měly být alespoň nějaké léčebné či relaxační a kosmetické procedury. Pokud jste náročnější, některé speciální si pak můžete zaplatit na místě. Jistě oceníte volný vstup do bazénu, vířivky či do sauny. Na samotném ubytování až tak nezáleží. Moderní interiér stejně neoceníte, protože se na pokoj půjdete opravdu jen vyspat. Důležitá je ale čistota a bezesporu také animační programy.

Zrelaxovat se tedy můžete v lázních, termálech i wellness hotelích, které krom vlastní masérky, kosmetičky a podobně samozřejmě disponují i posilovnou nebo třeba bazénem. Pokud navíc pobyt vyberete na horách nebo v jiném místě s krásnou přírodou, jistě vám to nedá vydat se na větší či menší výlet. Takový relax s vámi udělá divy. Pořádně si odpočinout je totiž k nezaplacení a žádný krém proti vráskám a únavě se víkendovému pobytu nemůže rovnat.