Krasa.cz

Rubrika ‘Vlasy’

Roztřepené konečky vlasů trápí nejednu z nás. Naše vlasy mohou být sebekvalitnější, ale roztřepení se zkrátka většinou nevyhneme. Bohužel to není věc, kterou bychom si vybíraly, roztřepené konečky vznikají nejen špatnou životosprávou, ale i stresem. K třepení také přispívá otírání konečků o oděvy, časté barvení nebo používání nekvalitních produktů.

Nejjednodušším a nejosvědčenějším způsobem, jak roztřepení předcházet, je pravidelné zastřihávání konečků. Možná se teď děsíte a říkáte si, že to kvůli tomu rozhodně nepodstoupíte ale to je právě ta největší chyba. Mnoho z nás, si vlasy nenechá ostříhat, protože je chce mít co nejdelší. Jakmile je však vlas roztřepený, už dále neroste. Růst však znovu probudíte, pokud vlasy zastřihnete. Nemusíte je zkracovat o 10 cm, bohatě postačí jeden jediný centimetr. Vlasy vám znovu porostou a ještě k tomu budou vypadat živěji a zdravěji. To zato snad stojí, ne?

V žádném případě si však vlasy nezastřihujte samy. Pro dobré zastřižení, které je pro vlasy vhodné, jsou potřeba ostré a speciální nůžky. Ztupělými nůžkami, které máte doma, byste mohly způsobit více škody než užitku.

Loreal Professionnel Mythic Oil olejKromě pravidelného zastřihávání je samozřejmě nutná dostačující péče. Pokud na třepení konečků trpíte, rozhodně začněte používat produkty, které jsou přímo pro tento typ vlasů určeny. Nejenže vlasy zbytečně nevysušují, ale také je dostatečně a potřebně vyživují až do samotných problematických konečků.

Kvalitní vlasová péče by měla být naším základem. Na poškozené vlasy jsou vhodné přípravky z řad značek L´Oreál Professionnel, Goldwell Dualsenses, Kérastase, Macadamia natural (hlavně oleje) nebo Alfaparf Milano.  Nezapomeňte ani na kvalitní a šetrné hřebeny. Jedním z nejlepších, které na trhu seženete je kartáč Tangle Teezer.

V případě, že jsou vlasy náchylnější na třepení, nikdy nezapomeňte do umytých vlasů vnést kondicionér a sérum. Poškozené vlasy se nedoporučuje fénovat, ani příliš často žehlit nebo naopak natáčet. Pokud si přeci jen vlasy tímto způsobem upravujete, nezapomeňte do nich nanést i ochranná séra pro tyto případy.

Po každém mytí je také vhodné do konečků vlasů nanést olej pro poškozené vlasy (postačí vám však i obyčejný olivový olej) a čas od času vyživte vlasy maskou na suché a poškozené vlasy.

Základem je, vybrat správný hřeben. Vlasy každého člověka jsou jiné, a proto potřebují i rozdílnou péči.

pleteni copuV dnešní době je na trhu opravdu závratné množství všech různých hřebenů a kartáčů. Možná i díky této velké nabídce, je ve finále opravdu těžké, najít ten správný pro vaše vlasy. Hodně lidí nad výběrem hřebenu jen mávne rukou a sáhne po tom nejlevnějším. Jenže, správný výběr hřebenu může být pro některé opravdu záchranou.
Pokud jsou vaše vlasy suché, elektrizující a často vám vypadávají, rozhodně neberte hřeben na lehkou váhu a zjistěte, který vám pomůže vaše vlasy zachránit.

Nejprve musíte udělat základní rozhodnutí, zda chcete používat klasický hřeben anebo kartáč.
S kartáčem se vlasy rozčesávají rychleji a bez bolesti. Hlavně ho ocení slečny s dlouhými vlasy. Bohužel ale není vhodný na dlouhodobé používání. Nedoporučuje se používat na mokré vlasy. Zachází s nimi totiž nešetrně a vlasy se poté mohou začít lámat a vypadávat.

Klasický hřeben se hodí více pro rozčesávání mokrých vlasů. Doma byste měli mít oba typy jak už klasický hřeben tak i kartáč.
Dále existuje kulatý kartáč, který je vhodný používat zejména při fénování vlasů. Dokáže vlasům dodat pěkný objem a tvar. Je sice těžké naučit se ho používat, ale je to jako se vším, cvičení dělá mistra.

Poté také existují tupírovací hřebeny. Tento hřeben je specifický svými blízko u sebe umístěnými zuby a na konci se většinou nachází tzv. bodec, který je dobrý pro úpravu vlasů a pro pravidelnou pěšinku.

Poslední novinkou ve světě hřebenu je tzv. Tangle Teezer.  Tento rozčesávací kartáč vám za krátkou chvíli rozčeše suché ale i mokré vlasy. Zabraňuje jejich lámání a třepení. Dokonce obnovuje i pružnost a lesk vlasů. Tento kartáč má specificky rozvrhnuté štětiny, které se nad zacuchaným místem ohnou a rozčesávání tak bude zcela bezbolestné. Kartáč také nepoškozuje barvené vlasy a snižuje tím riziko blednutí barvy.

clip in vlasyPoměrně často na našem webu řešíme vlasy. Aby byly vlasy korunou krásy, musíme o ně patřičně pečovat. Krása naší kštice je ale do značné míry dána dědičně a to znamená, že i kdybychom použily všechny kondicionéry světa, budeme mít na hlavě lidově řečeno „jen pár chlupů“. I tento problém lze ale poměrně elegantně řešit stejně jako fakt, že vám vlasy ne a ne narůst do požadované délky, aniž by byly jejich konečky roztřepené a slabé.

Jde o metodu prodloužení a zahuštění vlasů jednoduchou metodou clip in vlasy. Velmi jednoduše si každé ráno můžete přisponkovat vlasy, které vám ihned vykouzlí účes, který si přejete. Právě proto jsou clip in vlasy k dostání v mnoha barevných variantách, délkách a odstínech, takže si každý najde odstín, který bude pasovat právě jemu. Už nemusíte každý den vlasy foukat, kulmovat nebo dokonce přes noc natáčet na natáčky.

Příčesky do vlasů clip in jsou vhodné ke každodennímu nošení, ale také na výjimečné příležitosti. Tím máme na mysli plesy, svatby a podobně. Ne každá nevěsta má husté dlouhé vlasy, které se dají zapléct do slušivého drdolu a ozdobit perličkami nebo živými květy. I na tuto příležitost lze použít tento typ vlasů.

A kde nakupovat?

Nás zaujal e-shop tvojevlasy.cz, který nabízí širokou škálu různých typů příčesků z pravých, tedy přirozeně vypadajících vlasů. Ve velmi přehledném internetovém obchodu najdete krom klasických vlasů na sponkách také prameny, které jednoduše připnete na culík a tím ho zhustíte a samozřejmě také prodloužíte. Už nemusíte čekat, až vám vlasy narostou. Ty totiž rostou jen asi jeden centimetr za rok, což není pro nedočkavce zrovna mnoho. Vlasy na sponkách nebo v culíku navíc nejsou drahé a po objednání je budete mít v cukuletu. V žádném případě nákup neohrozí váš rodinný rozpočet a navíc se jedná o velmi vhodný, užitečný, praktický a originální vánoční dárek nebo dárek k jiným příležitostem.

tvoje vlasy