Krasa.cz

Rubrika ‘Nezařazené’

Po vypadání prvních zubů nám narostou druhé, další však už bohužel ne. Chrup máme na celý život, proto je třeba se o něj dobře a pečlivě starat. Je důležité chodit na pravidelné prohlídky k stomatologovi. Ideální frekvence návštěv stomatologie je jednou za půl roku. Jedině tak se dá předejít kažení zubů a podobným nepříjemnostem. V péči o zuby nám také může výrazně pomoct dentální hygiena, kde nás naučí, jak se o zuby správně starat, jak je čistit a podobné věci.

dentalni klinikaPokud chcete mít chrup v pořádku, měli byste vaše zuby svěřit do rukou skutečným profesionálům. Jestliže chcete podstoupit komplexní a kvalitní péči, ideálním řešením se může stát dentální klinika. Kvalitní kliniku poznáte podle přístupu, jednání a také podle zařízení. Klinika by se měla neustále rozvíjet, dbát na potřebnou profesionalitu zaměstnanců, zajímat se o moderní technologie, probíhající výzkumy a používat kvalitní a moderní přístroje i materiály.

Při první návštěvě kliniky byste měli podstoupit vstupní prohlídku. Na té vám odborný pracovník poskytne podrobnou konzultaci, při které byste se měli dohodnout na cílech a požadavcích. Odborník vám pomůže s identifikací vašich problémů a navrhne vám odpovídající péči. Následně vám speciálně pro vás sestaví plán toho, co všechno byste měli podstoupit. V rámci kliniky se setkáte s mnoha odděleními, přičemž každé se specializuje na něco jiného. Narazíte třeba na oddělení estetické stomatologie, protetika, parodontologie či implantologie.

S každým specifickým problémem si v odpovídajícím oddělení hravě poradí. Při výběru dbejte hlavně na kvalitu a reference. Například v oblasti implantologie je to velmi důležité. Zubní implantát by měl být vyroben i aplikován opravdu dokonale, jedině tak zaručíte jeho opravdu dlouhou životnost.

Třetí, poslední díl bude o vrcholu, ale také zajímavostech o vůdčí osobnosti módního světa, kterou Gabrielle Coco Chanel bezesporu je…

„Není ošklivých žen; jsou jen ženy, které se neumějí udělat krásnými.“
Coco Chanel

parfemy chanelCoco Chanel si v Paříži otevřela luxusní butik s ateliérem, ve kterém tvrdě pracovala na svých modelech. K cestě na vrchol vysoké společnosti bez mrknutí oka využívala mocné a bohaté muže své doby, kteří pro ni nebyli víc než trofejemi a můstkem do nejvyšší společenské vrstvy. Modely se značkou Chanel se staly módním diktátem a Coco představovala ikonu nové generace emancipovaných žen. Cesta z vrcholu na dno ale bývá rychlá a nečekaná. Přišla druhá světová válka. Coco, odhodlaná přežít za každou cenu, byla okolnostmi donucena uzavřít celý svůj módní dům. Otevřený zůstal jen obchod s parfémy, který si rychle oblíbily manželky nacistických důstojníků. Coco mezi nimi ve svých šestapadesáti letech dokonce našla o třináct let mladšího milence. Styky s okupanty ji ale přivedly na okraj propasti. Dokonce se zapojila do spiknutí proti Winstonu Churchillovi, ale operace se nezdařila. Po osvobození Paříže nastaly kolaborantům těžké časy a Coco nebyla výjimkou, dokonce byla na několik hodin zatčena. Prchla proto do Švýcarska, odkud sledovala vývoj poválečné módy. Diorovy kreace a haut couture plná krajek, volánů a skladů jí připadala odporná.

V roce 1954 tak začala pracovat na nejdůležitější kolekci svého života. Bylo jí sedmdesát jedna let, když se z exilu vrátila do Paříže, aby znovu zazářila a nechala svým konkurentům spadnout čelist. Plán tentokrát nevyšel. Francouzi vzývali Diora a nad modely Chanel ohrnovali nos, vzpomínka na Gabriellinu kolaboraci ještě nevybledla. Chanel zachránila Amerika – její výstředně jednoduché modely uchvátily bohaté Američanky a o novou kolekci se doslova praly. Časem ji opět vzala na milost i Francie a celá Evropa. Její modely byly vždy jedinečné, originální, jednoduché, praktické a luxusní. Coco měnila zaběhnutá pravidla a v 70. letech bylo jmění dříve chudé švadlenky kolosální. Ikona módního průmyslu dosáhla všeho, co si přála. Chybělo jí jediné – láska. „Člověk by neměl žít sám. Je to chyba,“ říkávala. Zemřela sama ve svém apartmá hotelu Ritz v nedožitých 88 letech.

Věděli jste, že…

•    Coco milovala černou a bílou, fascinovaly ji totiž roucha jeptišek ze sirotčince, kde trávila dětství. Inspiraci v neradostném dětství nacházela ostatně velmi často.
•    Proč Chanel No. 5? Coco šla proti proudu a místo poetického jména vybrala číslo jednoho ze vzorků, které jí parfumér Ernest Beaux, nabídl.
•    Jednoduché flakony odpovídaly její filozofii. Coco nechtěla, aby se parfém ztrácel v broušeném skle, naopak ho nechala vyniknout v obyčejném hranatém flakonu.
•    Coco měla vždy spíše chlapeckou postavu bez předností, které by mohla dávat na odiv. Proto volila jednoduché rovné střihy, které její nedostatky perfektně skryly. Vytvořila styl sama pro sebe, který svou dokonalostí oslovil miliony žen.

zdroj: Xparfemy.cz

ochrana vlasů proti UVŽe chráníme svou pokožkou krémy s UV faktory už jsme si zvykli, ale že je podobně potřeba chránit i vlasy ví málokdo. Vlasy totiž podobně jako mrazem trpí i vysušováním působením UV. Chraňte své vlasy a pokožku hlavy přímo výrobky k tomu určenými.

Tato ochrana může být ve formě různých sprejů, šamponů či kondicionérů. Vlasy je nejlepší chránit preventivně, přípravkem proti slunci či slané vodě a následně i přípravky after sun, tedy po slunění.

after sun ochrana vlasůMy doporučujeme ochrnau ve formě rozstřikových přípravků ve spreji, většinou krom UV ochrany nabízejí i keratin pro zpevnění vlasů a navíc krásně voní. Budete tak za hvězdu jak na pláži, tak večer v restauraci, protože hodně přípravků na vlasy obsahuje i antistatický účinek. Vlasy si tak nebudou dělat co chtějí, budou vyživené a to vše bez efektu mastných vlasů.

Každá péče se v pozdějším věku projeví, proto by se teď každá žena měla zamyslet, zda pro sebe neudělat něco již od veku 25+