Krasa.cz

Rubrika ‘Nehty’

Tradičně vždy rozdáváme vždy 3 knihy. Tentokrát jsme ale museli obdarovat 5 výherců, resp. výherkyň-gratulujeme. Dámy totiž poslali neuvěřitelné kousky a některé z nich si můžete prohlédnout právě nyní.

Knihu Cool nehty vydalo nakladatelství Euromedia jako žhavou novinku a určitě se hodí všem, kteří si chtějí zkrášlit nehty doma, nebo i v profi salónech. Inspirace totiž není nikdy dost!

Výherci knih

  • Patricie Vyhlídalová
  • Andrea Šrytrová
  • Radka Kuchtová
  • Petra Veselková
  • Marcela Havelková

kniha cool nehtyKrásné nehty dělají bez pochyby stejný dojem, jako dokonalý účes. Zejména, pokud pracujete s lidmi, jsou upravené a čisté nehty základem. Ne každý ale má svoje nehty natolik reprezentativní, že by stačil bezbarvý lak nebo vyleštění a uděláte parádu. Většina z dam si nehty lakuje různými barvami, s různými ozdobami a je jedno, zda se jedná o nehty přírodní, nebo umělé.

Určitě se vám ale stalo, že vám, ale i manikérce došla fantazie, co na nehty „naplácat“. Právě proto Euromedia vydala novinku pro letošní rok-knihu Cool nehty – Fantastické nápady, jak si stylově ozdobit nehty a my jsme se o ní dočetli:

Svěží kniha s hravým přístupem ke kosmetice – zábavná, tvůrčí a plná nápadů a tipů, jak si v domácích podmínkách zkrášlit nehty originálním a neotřelým způsobem. Obsahuje víc než 50 návodů s barevnými fotografiemi, ilustracemi a přesnými pokyny, podle nichž si každý zvládne vytvořit manikúru nehty v zajímavém stylu – uměleckém, dramatickém, hravém, dívčím a mnoha dalších. Autorky vysvětlují, jak si připravit „pracovní plochu“ na vytváření jednoduchých vzorů, používat efektní zdobení i vytvářet na vlastních nehtech propracovaná umělecká díla.

Soutěž o knihu

Pošlete nám fotografii vašich nehtů a my nejlepší 3 soutěžící odměníme touto knihou v hodnotě 250 Kč. Fotografie zasílejte do pátku, 31.1. 2014 na soutěžní mail soutez@alida.cz

Upravené ruce a nehty jsou vaší vizitkou. Měli byste jim proto věnovat dostatek péče a pozornosti. Pokud chcete, aby vaše nehty byly neustále krásné, bez toho, abyste je museli každý den pilovat a zastřihávat, vsaďte na gelové nehty. Gelové nehty mají dlouhou výdrž a stačí vždy jen jednou za čas dojít na doplnění. Nehty si můžete nechat vyzdobit podle vaší fantazie. Různými vzory, kamínky, či jen oblíbenou barvou.

gelova sadaPokud jste jen trošku šikovné, gelové nehty si můžete udělat i vy sami doma. Na e-shopu nehtyprofi.cz najdete vše, co k péči o nehty potřebujete. V nabídce najdete nejen startovací sady na tvorbu gelových nehtů, ale i samotné pomůcky na zdobení nehtů. Takže různé třpytky, drahokamy, kamínky, razítka na nehty a podobné. K sehnání tu samozřejmě není jen jeden druh gelu, ale je jich celá řada. Vybrat si můžete akrylgel, nebo přímo akryl na nehty. Oba můžete pořídit v několika barvách. Pokud chcete být skutečně originální, pořiďte si UV gel na nehty. Jestli nejste s gelovými nehty spokojeni, pořiďte si tekuté sklo na nehty, které v nabídce taktéž najdete.

Objednat zde samozřejmě lze i všechny pomůcky, které při tvorbě nehtů budete potřebovat. Proto pro vás samotné zhotovení nehtů bude hračkou. V sortimentu tedy najdete i přístroje na modeláž nehtů.

Nechybí samozřejmě ani leštičky nehtů, lepidla na nehty, modelážní šablony, kosmetické kufříky, či speciální pilníky. Vše přehledně a pohromadě v nabídce e-shopu. Takže při objednávce jistě na nic nezapomenete. Mimoto vám e-shop nabídne sprchové gely, či tělová mléka. Dále pomůcky na pedikúru, nebo na aplikaci umělých řas.

Pokud se chcete cítit skvěle a upraveně, jistě na internetový obchod zavítejte a udělejte si radost. Objednat si můžete i dárkové sady, které potěší vaše blízké a přátele. Na webu najdete i praktickou poradnu, kde najdete různé nápady na originální nehty, můžete se zeptat na to, co vás zajímá, či poradit druhým.

nehtyTrpíte potížemi s lámavými nehty? Máte pocit, že jste vyzkoušela snad vše, co existuje? Dnes bych vám ráda představila pár základních rad, kterých je dobré se při péči o nehty držet.

Rády si pilujete své nehty hned po koupeli? Tak to je ale veliká chyba. Nehty je dobré po koupeli nechat vyschnout a až po té je kvalitním pilníkem začít pilovat. Jinak vám hrozí, že se vaše nehty začnout třepit a budou se lámat. Pokud stále trpíte na třepení na okrajích nehtů, nejlepší radou bude nejspíše návštěva manikérky, která vám nehty ošetří a doporučí vám vhodné přípravky. První domácí pomoc při takovém to problému je celkem jednoduchá. Zkuste místo, kde se vám nehet třepí jemně přetřít odlakovačem a místo uhladit a až po té nalakovat.

Zdraví až na prvním místě

Pokud se vám na nehtech tvoří malé rýhy, není to jen estetická vada. Tato rýha většinou znamená, že je něco v nepořádku s naším zdravotním stavem. V této situaci stojí za zvážení, zda by nebylo dobré vyhledat dermatologickou pomoc. Velkou a velmi často chybou bývá velmi oprýskaný lak na nehtech. Nejen, že takto nalakované nehty jsou opravdu velmi nevkusné, ale také to povrchu našeho nehtu opravdu neprospívá.
Je všeobecně známe, že nehtům neprospívají činnosti, jako je mytí nádobí, práce na zahradě. Na takovéto práce bývá dobré použít rukavice. Ovšem málo kdo z nás si dokáže představit mýt nádobí v ochranných rukavicích. Proto je vždy důležité po takové činnosti ruce a nehty omýt a namazat je regeneračním krémem.

Trpíte často na zašpiněné nehty?

Pokud ano, rozhodně se nesnažte špínu dostat ven kartáčkem. Lepší bude, pokud si na pomoc vezmete úzkou tyčinku s ostřejší špičkou. Pokud jste si omylem udělala na nehtu skvrnu od propisovací tužky, pomoct by vám mohla zubní pasta či mastný krém, který skvrnu odstraní.

gelove nehtyV dnešním článku se, jako již tradičně, zaměříme na všemožné zkrášlování. Nyní budou ústředním tématem gelové nehty, které jsou stále více a více populární. Důvod je jednoduchý.

Udržet přírodní nehty krásné, i když se o víkendu hrabete v zahrádce, každý den myjete nádobí a podobně, není zrovna jednoduché.

V podstatě bychom si nehty museli lakovat snad obden. Naproti tomu gelové nehty nepotřebují téměř žádnou údržbu. Navíc jsou v dnešní době velmi dostupné, protože salony nabízejí různé slevové akce. Díky profesionálním proprietám ale není nic jednoduššího, než si nehty přesně podle svých představ udělat bez problémů po vlastní ose i doma.

Nás velmi zaujal přehledný e-shop nehtyprofi.cz, kde najdete všechny nezbytnosti, pro profesionální úpravu nehtů. Hlavními zákazníky jsou samozřejmě majitelé nehtových studií, ale také jednotlivci, kteří se naučili tvorbu a zdobení nehtů v domácím prostředí. Velmi nás zaujalo, že je zboží přehledně řazeno do několika kategorií, které najdete v pravé části webu. Jednoduše tak nakoupíte, i když nejste v daném oboru zrovna ostřílení profesionálové.

Co se nakupování zboží na Internetu týče, jde o naprosto běžnou praxi. Veškeré zboží je opatřeno popiskem a autentickou fotografií. Pokud si i přesto objednáte cokoliv, co se vám nakonec nebude hodit, můžete zboží bez udání důvodu do čtrnácti dnů vyměnit nebo vrátit. Krom toho na již zmiňovaném webovém portálu najdete také inspiraci ke zdobení nehtů.