Krasa.cz

Rubrika ‘Make-up’

Péče o pleť je velmi důležitá a nevyplatí se jí zanedbávat. Pokud se o pleť nebudeme starat, v pozdějším věku nám to všechno vrátí. Důležité je znát typ své pleti a podle toho používat vhodné přípravky. Pokud máte mladistvou pleť, rozhodně nepoužívejte krémy proti vráskám, určené pro starší pleť.

Základním krokem v péči o pleť je vždy správné odlíčení

okoKaždý večer bychom pleť měli zcela zbavit make-upu a také z ní odstranit veškeré nečistoty a nechat ji přes noc volně dýchat. Důležité je také na noc použít vhodný noční krém, který vyberete podle typu vaší pleti. Důležité také je, abyste vybírali přípravky, které jsou určené pro váš věk.
Dalším bodem, na který by nikdo neměl zapomínat je chránit naší pleť před UV paprsky.

Použít můžete krém s ochranným faktorem, ale také velká většina make-upů obsahují ochranný faktor. Velkým ochranným faktorem se většinou pyšní v dnešní době populární Asijské BB krémy. Tyto krémy nabízejí silné krytí, a jejich ochranný faktor je velmi vysoký. Chránit pleť před těmito paprsky je důležité nejen z estetického hlediska ale také ze zdravotních důvodů.

Problematická pleť

Pokud máte problematickou pleť s rozšířenými póry, své pleti byste měli věnovat velkou pozornost. Jestli tyto problémy máte jen občas například třeba na konci zimních měsíců, zkuste použít přípravky na problematickou pleť, které jsou volně k dostání v drogeriích nebo v lékárnách. Jestli ale bohužel trpíte těžší formou akné, určitě vyhledejte odbornou pomoc. Kožní lékař vám doporučí a předepíše přípravky určené přímo pro vaši pleť. Většinou vám předepíše krémy s obsahem antibiotik a nějakou pleťovou vodu, která obvykle obsahuje alkohol.

Zajímá vás, jaké jsou nejčastější chyby v líčení, kterých se ženy dopouštějí? Nebo chcete vědět, čeho se máte při líčení vyvarovat? Pak určitě čtěte dál…

liceni make upPrvní velkou chybou bývá, pokud pod váš make-up nepoužijete žádný krém. Použít krém je důležité protože žádný make-up vaši pleť nebude hydratovat. Pokud tuto chybu uděláte, vaše pleť bude příliš vysušená a budou se na ní vytvářet šupinky. Další velmi viditelnou chybou je, zvolení špatného odstínu make-upu. Pokud chcete dosáhnout opáleného vzhledu, použijte samoopalovací krém ale ne make-up, tím dosáhnete jen nepřirozeného vzhledu. Pozor si také dávejte na to, abyste dobře rozetřeli přechod mezi tváří a krkem.

Pokud používáte tvářenku, dejte si pozor, abyste nevypadala jako Marfuša. Mějte na paměti, že stačí tvářím dodat pouze trochu barvy a rozhodně není potřeba to s barvou přehánět. Pokud se vaše pleť mastí, je dobré pleť přepudrovat. Zde si ale také dávejte pozor aby, jste nepůsobila moc přepudrovaná. Nechtěným efektem moc přepudrované pleti je to, že vaše pleť poté zestárne o několik let.

Další chybou bývá špatný výběr řasenky

Řasenka by vám neměla v žádném případě na očích vytvářet žmolky a řasy slepovat. Takto namalované řasy vypadají opravdu nepěkně a nepřirozeně. Pozor si také dávejte na velmi výrazné barvy očních stínů. Neměli byste také požívat jednu barvu stínu na celé víčko. Stíny se na víčku správně mají stínovat tak, že k vnitřnímu okraji oka patří světlý stín a tmavý stín patří do vnějšího okraje oka. Opatrně se také chovejte při používání třpytek. Vždy je používejte v malé míře.
Pokud se těmto chybám vyvarujete, vaše líčení bude téměř vždy vypadat dokonale.

Patříte mezi ty, které pořád zkouší nové make-upy  a i přes to máte pocit, že vám žádný nesedí barevně anebo svou konzistencí?
Existuje několik základních kroků, které by vám mohly pomoci. Pojďme si teď nějaké představit.

make upPrvním a velmi důležitým krokem je zjistit jaký typ pleti vlastně máte. Stejně jako krémy, se i make-upy vyrábí v několika variantách. Hydratační, které jsou vhodné pro suchou pokožku, matující, které se hodí pro mastnou pleť. Důležité je také vědět, jestli je vaše pleť na nějaké složky alergická anebo jen velmi citlivá. V takovém případě bude lepší, pokud pro svůj make-up vyrazíte do lékárny.

Další krok už záleží na tom, co více preferujete

Make-upů se totiž vyrábí velké množství a vy si můžete vybrat mezi tekutými, sypkými anebo kompaktními. Tekutý make-up je asi nejznámější varianta. Pokud ale chcete vyzkoušet něco jiného například sypký make-up vám může nahradit i pudr, ale jeho krycí schopnost je menší než u make-upu kompaktního.

Vyberte správný odstín!

Nyní přichází na řadu asi ten nejobtížnější krok a to výběr správné barvy. Určitě nechcete, aby váš obličej byl moc bílý anebo naopak moc oranžový. Při výběru správného odstínu v drogeriích to bývá velmi složité. Nejlepší možností totiž bývá nezkoušet barvu na ruku ale přímo na obličej a krk. Při výběru mějte na paměti, že nezáleží jen na barvě tváře, ale také na barvě vašeho krku. Pokud jste si omylem odnesla z drogerie odstín, který vám nesedí, nebojte se ho smíchat s jiným make-upem, který už doma máte. Jestliže jste po delší době používání zjistila, že vás make-up příliš vysušuje, rozhodně ho nemusíte vyhazovat. Zkuste ho smíchat s denním krémem.

Jestli si nevíte rady, jak správně make-up nanášet, vždy ho roztírejte směrem od středu obličeje ven. Pokud nevíte, jestli použít štětec anebo jen prsty, záleží to jen na vás. Štětcem však make-up do pleti více zapracujete a pleť bude vypadat lépe. Pokud se vám ale lépe make-up nanáší prsty i tak dokážete dosáhnout skvělého výsledku. Ničeho se nebojte, vše je jen o cviku.