Spousta rostlin a bylin má na lidské tělo blahodárné účinky. Meduňka uklidňuje a napomáhá klidnému spánku, kopřiva čistí tělo od škodlivých látek, ale slyšeli jste někdy o kotvičníku?

kotvicnik tinkturaKotvičník zemní latinsky Tribulus terrestris je nepříliš výrazná poléhavá bylina malého vzrůstu. Její květy jsou žluté a listy řapíkaté, tmavě zelené barvy. Avšak tato bylina má neobvyklé účinky na lidský organismus. Obsahuje totiž vysokou hladinu látek, kterým se říká „ rostlinné anabolické steroidy“ jinak také kratším názvem fytosteroly, obsahuje především sapogeniny a další spoustu specifických látek.

Proč se zmiňujeme o těchto látkách? Sice názvy jsou povětšinou nic neříkající, ale jejich účinky jsou mnohem zajímavější. Látky obsažené v kotvičníku napomáhají k tvorbě testosteronu a estrogenu, což jsou pohlavní hormony. Díky tomu, při užívání této rostliny u mužů a žen po 40.roku věku dochází k obnovení celkové životní vitality, kotvičník zemní také napomáhá k duševní i fyzické pohodě a asi neznámějším účinkem je nárůst sexuálního apetitu. Proto si tato malá rostlinka zasloužila označení „přírodní viagra“. Není však pravda, že by účel této byliny byl směřován pouze na populaci nad 40 let. Užívat ji může člověk jakéhokoliv věku, účinkem bude podstatně lepší nálada a pocit pohody. Velkou výhodou je, že se zde žádný uživatel nemusí obávat nežádoucích vedlejších účinku, jak tomu může být u chemicky vyrobených preparátů.

Jak se kotvičník zemní užívá?

Tribulus si můžete koupit jako velice silnou tinkturu v podobě výrobku Kotvičník forte. Jedná se o produkt, který se vyrábí z rostlin vysoké kvality a v porovnání s podobnými výrobky obsahuje nejvyšší počet účinných látek.

Zanechte komentář