Roztřepené konečky vlasů trápí nejednu z nás. Naše vlasy mohou být sebekvalitnější, ale roztřepení se zkrátka většinou nevyhneme. Bohužel to není věc, kterou bychom si vybíraly, roztřepené konečky vznikají nejen špatnou životosprávou, ale i stresem. K třepení také přispívá otírání konečků o oděvy, časté barvení nebo používání nekvalitních produktů.

Nejjednodušším a nejosvědčenějším způsobem, jak roztřepení předcházet, je pravidelné zastřihávání konečků. Možná se teď děsíte a říkáte si, že to kvůli tomu rozhodně nepodstoupíte ale to je právě ta největší chyba. Mnoho z nás, si vlasy nenechá ostříhat, protože je chce mít co nejdelší. Jakmile je však vlas roztřepený, už dále neroste. Růst však znovu probudíte, pokud vlasy zastřihnete. Nemusíte je zkracovat o 10 cm, bohatě postačí jeden jediný centimetr. Vlasy vám znovu porostou a ještě k tomu budou vypadat živěji a zdravěji. To zato snad stojí, ne?

V žádném případě si však vlasy nezastřihujte samy. Pro dobré zastřižení, které je pro vlasy vhodné, jsou potřeba ostré a speciální nůžky. Ztupělými nůžkami, které máte doma, byste mohly způsobit více škody než užitku.

Loreal Professionnel Mythic Oil olejKromě pravidelného zastřihávání je samozřejmě nutná dostačující péče. Pokud na třepení konečků trpíte, rozhodně začněte používat produkty, které jsou přímo pro tento typ vlasů určeny. Nejenže vlasy zbytečně nevysušují, ale také je dostatečně a potřebně vyživují až do samotných problematických konečků.

Kvalitní vlasová péče by měla být naším základem. Na poškozené vlasy jsou vhodné přípravky z řad značek L´Oreál Professionnel, Goldwell Dualsenses, Kérastase, Macadamia natural (hlavně oleje) nebo Alfaparf Milano.  Nezapomeňte ani na kvalitní a šetrné hřebeny. Jedním z nejlepších, které na trhu seženete je kartáč Tangle Teezer.

V případě, že jsou vlasy náchylnější na třepení, nikdy nezapomeňte do umytých vlasů vnést kondicionér a sérum. Poškozené vlasy se nedoporučuje fénovat, ani příliš často žehlit nebo naopak natáčet. Pokud si přeci jen vlasy tímto způsobem upravujete, nezapomeňte do nich nanést i ochranná séra pro tyto případy.

Po každém mytí je také vhodné do konečků vlasů nanést olej pro poškozené vlasy (postačí vám však i obyčejný olivový olej) a čas od času vyživte vlasy maskou na suché a poškozené vlasy.

Zanechte komentář