nehtyTrpíte potížemi s lámavými nehty? Máte pocit, že jste vyzkoušela snad vše, co existuje? Dnes bych vám ráda představila pár základních rad, kterých je dobré se při péči o nehty držet.

Rády si pilujete své nehty hned po koupeli? Tak to je ale veliká chyba. Nehty je dobré po koupeli nechat vyschnout a až po té je kvalitním pilníkem začít pilovat. Jinak vám hrozí, že se vaše nehty začnout třepit a budou se lámat. Pokud stále trpíte na třepení na okrajích nehtů, nejlepší radou bude nejspíše návštěva manikérky, která vám nehty ošetří a doporučí vám vhodné přípravky. První domácí pomoc při takovém to problému je celkem jednoduchá. Zkuste místo, kde se vám nehet třepí jemně přetřít odlakovačem a místo uhladit a až po té nalakovat.

Zdraví až na prvním místě

Pokud se vám na nehtech tvoří malé rýhy, není to jen estetická vada. Tato rýha většinou znamená, že je něco v nepořádku s naším zdravotním stavem. V této situaci stojí za zvážení, zda by nebylo dobré vyhledat dermatologickou pomoc. Velkou a velmi často chybou bývá velmi oprýskaný lak na nehtech. Nejen, že takto nalakované nehty jsou opravdu velmi nevkusné, ale také to povrchu našeho nehtu opravdu neprospívá.
Je všeobecně známe, že nehtům neprospívají činnosti, jako je mytí nádobí, práce na zahradě. Na takovéto práce bývá dobré použít rukavice. Ovšem málo kdo z nás si dokáže představit mýt nádobí v ochranných rukavicích. Proto je vždy důležité po takové činnosti ruce a nehty omýt a namazat je regeneračním krémem.

Trpíte často na zašpiněné nehty?

Pokud ano, rozhodně se nesnažte špínu dostat ven kartáčkem. Lepší bude, pokud si na pomoc vezmete úzkou tyčinku s ostřejší špičkou. Pokud jste si omylem udělala na nehtu skvrnu od propisovací tužky, pomoct by vám mohla zubní pasta či mastný krém, který skvrnu odstraní.

Zanechte komentář