Každá z farmaceutických firem nabízí podle nich špičkovou kosmetiku, kterou údajně používají i celebrity, které stále vypadají super. Ne vždy se ale dá podobným sloganům věřit. I vaše pleť si ale zaslouží luxus, aby byla pevnější, pružnější a bez vrásek, ne vždy je k tomu potřeba injekce botulotoxinu, stačí sáhnout po kosmetice, která opravdu funguje.

Kosmetika nad zlato nebo zlato v kosmetice?

kosmetika ze zlataMožná nad kosmetikou slibující vysoký obsah 24karátového zlata nevěřícně kroutíte hlavou. Je to opravdu zlato? A nejsou náhodou kovy pro pleť nebezpečné? Podívali jsme se žlutému kovu na zoubek a zjistili spoustu zajímavých informací. Již staří Egypťané byli přesvědčeni o blahodárných účincích zlata, mísili jej s rostlinnými silicemi a výsledný produkt používali jako elixír mládí. Moderní výzkumné postupy se na vzácný kov zaměřily zevrubněji a jeho účinky vědecky prokázaly. A proč je vlastně zlato skvělé?

Zlato v kosmetice

Naše pleť je denně atakována nepříznivými vlivy prostředí, které jí brání obnovovat buňky. Mezi hlavní škůdce patří ultrafialové paprsky, zplodiny a toxiny i chemické látky z kosmetiky. Kolagenová vlákna, která se starají o pružnost kůže, pak ztrácejí schopnost pokožku zpevňovat a naše tvář ochabuje a stárne. Zlato dokáže naši pleť ochránit a zvrátit škodlivé oxidační procesy likvidující potřebný kolagen. Úžasnou vlastností tohoto kovu je schopnost dopravit molekuly kyslíku přímo do horních vrstev pokožky. Mimo to podporuje mikrocirkulaci krve a zajišťuje pročištění pleti a odplavení toxinů. Výsledek? Obličej bude zářit, jako byste se právě vrátila z dovolené v panenské horské přírodě. Jednoduše řečeno, zlato je štít proti škodlivinám a umožňuje pleti správně fungovat.

Kvalitní kosmetika používá obvykle 24karátové zlato s certifikátem čistoty a pravosti. A jak se vlastně zlato dostane do pokožky? Cenný kov je v kosmetice obsažen v podobě droboučkých lupínků, které pleť bez problémů vstřebá a jejich blahodárné účinky naplno využije. Nemusíte se bát, že by po použití krému se zlatem měla vaše tvář kovový nádech, bude „pouze“ báječně omlazená.

V dalším článku si představíme kosmetiku s obsahem diamatového prachu.

Zdroj: xparfémy.cz

Zanechte komentář