Bourjois ParisBourjois Paris, kosmetická legenda, jejíž tradice sahá až do 19. století. Její dekorativní kosmetika je jistě důvěrně známá každé milovnici krásných věcí. Ačkoli si naše česká srdíčka začala získávat až v roce 1982, dnes představuje nejširší paletu dekorativní kosmetiky u nás. A to moře krásných odstínů! Zveme vás na výlet ke kořenům proslulé kosmetické značky.

Značka Bourjois se zrodila v roce 1863 v pařížské divadelní čtvrti

Herec Joseph-Albert Ponsin připravoval líčidla a parfémy pro své herecké kolegy a kolegyně. Ponsinova divadelní líčidla měla podobu tuhých voskovitých tyčinek a spoustu barevných provedení doprovázela zábavná jména, jako „Žárlivý“ nebo „Soužící se láskou“. Hercův koníček se díky dokonalosti a rozmanitosti produktů brzy stal známým po celé Paříži a zájem o jeho líčidla překročil hranici okruhu divadelních umělců. Netrvalo dlouho a Ponsin mohl změnit svůj slogan „Dodavatel pro divadlo“ na výstižnější „Specializovaný výrobce produktů pro ženskou krásu“.  A jak vlastně líčidla získaly svůj název Bourjois? V roce 1868 Ponsin svěřil všechny své aktivity do rukou pana Alexandre-Napoléon Bourjois. Výroba pod vedením pana Bourjois vzkvétala a získala zahraniční renomé.

Jakkoli zvláštně to zní, právě pečení učinilo z produktů Bourjois symbol kvality a dokonalosti. Jak dosáhnout extra jemné pudrové textuty, která popráší pleť jemnou průsvitnou barvou? Opatrně smíchejte správný poměr pudru a vody, v kulatých formách vložte do pece a upečte. Základní postup se od roku 1863 vylepšoval. Do pudru se přidávala perleť a čas zapékání se odvíjel podle toho, jaké barvy pudru chtěl pan Ponsin dosáhnout. Sto padesát let zkušeností a vývoje přináší dodnes ovoce – jestli můžeme někoho nazvat expertem na pudry a make-upy, tak je to právě Bourjois.

Zdroj: xparefémy.cz

Zanechte komentář